„Jasełka bożonarodzeniowe” w Cisewie

 

Jasełka podobnie jak w ubiegłym roku zostały wystawione w Świetlicy Wiejskiej w Cisewie i przyciągnęły dużą publiczność:  przybyli zarówno rodzice, dziadkowie, maluszki oraz absolwenci.

Wśród publiczności dnia 20.12.2016 r. można było spotkać pana Ireneusza Kolendę Przewodniczącego Rady Gminy Turek, Radnych z Cisewa: panów Józefa Gromadę i Tomasza Węcka,   panią sołtys – Annę Woźniak, przewodniczącego Rady Rodziców pana Tomasza Dróżdż, Prezesa Stowarzyszenia „Cisew” panią Elżbietę Maciejewską, Wiceprezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Cisewie pana Andrzeja Wojtkowskiego, Specjalistę Pielęgniarstwa Pediatrycznego panią Małgorzatę Antczak, emerytowanych Nauczycieli i Pracowników naszej Szkoły.

Dzieci z przedszkola i zerówki zaśpiewały pastorałkę „Zostań Jezu mym braciszkiem”.  Dzieci starsze (z klas I – VI) przygotowały pod okiem pań: Katarzyny Kossowskiej i Joanny Stępniak przedstawienie jasełkowe, były pięknie zaśpiewane kolędy, gra na flecie i wiolonczeli. Wszystkie dzieci, jak co roku wspaniale wywiązały się ze swoich ról. Po zakończonym przedstawieniu były oficjalne przemowy, serdeczne życzenia złożone przez Dyrektora Szkoły oraz zaproszonych gości, którzy dodatkowo ofiarowali torby pełne słodyczy uczniom naszej szkoły. Następnie rozpoczął się kiermasz świąteczny, podczas którego każdy mógł zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów, przepyszne ciasta i ciasteczka, upieczone przez rodziców. Na kiermaszu znalazły się  szmaciane laleczki własnoręcznie zaprojektowane i uszyte przez uczniów i  rodziców, w ramach projektu UNICEF „Wszystkie kolory świata”. W ramach projektu „Wszystkie kolory świata” włączając się do akcji, uczniowie pomagają ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Iwona Toda – Ogrodowczyk.

Dyrektor Szkoły im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie, pani Izabela Nowakowska serdecznie dziękuje zaangażowanym Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom za przygotowanie do Jasełek i życzy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku.

Źródło: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie

wersja do druku

Dodatkowe zdjęcia