I BIEG „SŁODKOWSKA DZIESIĄTKA”

W niedzielę 29 października br. słodkowskie stowarzyszenie „Edukacja, Kultura, Sport” po raz pierwszy zorganizowało bieg na dystansie 10 km.

Trasa biegu wyznaczona została drogami gminnymi przez miejscowości Słodków i Budy Słodkowskie ze startem i metą przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słodkowie.

Deklarację startu potwierdziło 59 osób lecz ze względu na przechodzący tego dnia orkan „Grzegorz”, który powodował tak porwisty wiatr z deszczem – część osób zrezygnowała z udziału w tym biegu. Ostatecznie do startu, który odbył się o godz. 12:00 przystąpiło 46 osób.

Po przebiegnięciu wyznaczonej trasy, która okazała się dłuższa o ok. 400 m, na metę pierwszy przybiegł biegacz LKS MARATON TUREK Tomasz Pietrzak ze Bud Słodkowskich. Drugi zameldował się na mecie zawodnik KB Geotermia Uniejów Łukasz Kubiak, a trzeci na mecie pojawił się zawodnik z Odolanowa Michał Przerwa. Wśród pań najszybszą okazała się zawodniczka Kkb Finish Kalisz Katarzyna Werner, druga na mecie przybiegła zawodniczka No Name Team Koło Michalina Walczak-Pecyna. Natomiast trzecia była biegaczka Team Werner z Malanowa Iwona Werner.

Klasyfikacja końcowa z czasem biegu w obu kategoriach:

I Tomasz Pietrzak 38,15                         I Katarzyna Werner 43,47

II Łukasz Kubiak 38,25                            II Michalina Walczak-Pecyna 43,48

III Michał Przerwa 38,29                         III Iwona Werner 49,43

 

Wymienieni zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę SUN GARDEN, a które wręczyli Wójt Gminy Turek Karol Mikołajczyk, Bogdan Greber oraz dyrektor Zespołu Szkono-Przedszkolnego w Słodkowie Jerzy Zygmunt. Natomiast wszyscy uczestnicy biegu dostali pamiątkowe medale ufundowane przez firmę DREWTUR.

Posiłek w postaci ciepłej grochówki przygotowały panie ze Stowarzyszenia „Wspólnota Kobiet”.

Nad bezpieczeństwem uczestników biegu czuwali ochotnicy z OSP Słodków oraz OSP Turkowice, OSP Cisew i OSP Wietchinin.

Organizatorzy składają podziękowania policjantom z KPP w Turku, pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie oraz piekarnii Muchlin Marek Kozłowski za pomoc w organizacji biegu.

wersja do druku

Dodatkowe zdjęcia