PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I STARSZAKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CISEWIE

Dzień 27 października 2017 r. pozostanie na długo w pamięci dzieci z punktu przedszkolnego i zerówki ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka i starszaka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec.

Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.

Następnie Dyrektor Szkoły Pani Iwona Chrzęściewska dokonała uroczystego pasowania „magicznym ołówkiem”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz słodki upominek ufundowany przez rodziców.

Nad całością czuwały panie: Iwona Chrzęściewska – Dyrektor Szkoły, Karolina Zając – wychowawca zerówki oraz Marlena Drożdż – wychowawca punktu przedszkolnego.

Uwieńczeniem uroczystości był pyszny, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i wychowawczyń.

Źródło: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie

wersja do druku

Dodatkowe zdjęcia