Turek Gmina - serwis informacyjny Urzędu Gminy w TurkuTurek Gmina - serwis informacyjny Urzędu Gminy w Turku
ul. Ogrodowa 4
tel.: 63 279 40 60
e-mail: ug@gmina.turek.pl

Realizacja projektu "KLUB 2019"

W Uczniowskim Klubie Sportowym „SPRINTER” Słodków zakończono realizację projektu „Klub 2019”, który był finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gminę Turek.

Program ten ma na celu wspieranie małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce.

Dotacja dla UKS „SPRINTER” w Słodkowie w wysokości 10000 zł została przeznaczona na zakup sprzętu sportowego i wynagrodzenie dla prowadzącego zajęcia sportowe.

W ramach projektu młodzież ze Słodkowa uczestniczyła także w obozie sportowym w Trzebnicy. Zajęcia prowadzone były od 1 maja do 15 listopada 2019 r. w dwóch grupach. Pierwsza grupa to dzieci w wieku 10-13 lat, które dopiero zaczynają swoją przygodę z lekkoatletyką. Na tych zajęciach dominowały zabawy i gry lekkoatletyczne. Drugą grupę tworzyli młodzicy, którzy przygotowywali się do zawodów organizowanych przez Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki. Treningami objętych było 20 dzieci w wieku 10-16 lat - głównie z terenu Gminy Turek.

Zajęcia prowadził Pan Robert Rosiak, nauczyciel ZSP w Słodkowie oraz w ramach wolontariatu - Pani Małgorzata Adamek, nauczycielka ZSP w Słodkowie.
 

Źródło: UKS "SPRINTER"


Powyższa informacja pochodzi ze strony www.gmina.turek.pl
© Turek Gmina - serwis informacyjny Urzędu Gminy w Turku / Oficjalna Witryna Urzędu Gminy Turek na której codziennie znajdziesz aktualności z życia gminy i jej mieszkańców. Zapoznaj się z położeniem gminy Turek, jej walorami oraz informacjami statystycznymi.