Aktualności z jednostek

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy...

23 lutego 2017r. w Kowalach Księżych w Wiejskim Centrum Aktywności Lokalnej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Jak się okazało uczestnicy konkursu posiadają ogromną wiedzę pożarniczą.

Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej historii i tradycji ruchu strażackiego oraz znajomości przepisów przeciwpożarowych. Uczestnicy przygotowując się do eliminacji zdobywają podstawową wiedzę z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W Turnieju uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych oraz uczniowie szkół gimnazjalnych. Eliminacje odbywają się na szczeblach środowiskowym (szkolnym), gminnym (miejskim, miejsko-gminnym), powiatowym, wojewódzkim i centralnym. Eliminacje kończą etap gminny, a finaliści (po dwie osoby w każdej z dwóch grup wiekowych) będą reprezentować gminę Turek na etapie powiatowym, który odbędzie się 4 marca 2017 roku w Brudzewie.

Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Turkowicach reprezentowało troje uczniów, byli to: Oliwia Skórka (klasa IV), Maciej Turalski (klasa VI), Zuzanna Marek (klasa V).

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turkowicach Maciej Turalski, który będzie reprezentował szkołę na etapie powiatowym.

Uczennice Oliwia Skórka i Zuzanna Marek zajęły IV miejsce.

Gratulujemy Maciejowi i życzymy powodzenia na kolejnym etapie!!!

Źrodło: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Turkowicach

wersja do druku