Obchody Gminnego Dnia Kobiet

Gminny Dzień Kobiet

Uroczyste obchody Dnia Kobiet w Gminie Turek to już tradycja. W bieżącym roku Wójt Gminy Turek, Rada Gminy Turek oraz Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Turek zaprosili mieszkanki Gminy na spotkania do kilku miejsc, by wspólnie świętować przypadający na 8 marca Dzień Kobiet.

Świętowanie rozpoczęto już w niedzielę 2 marca w Restauracji „EDEN”, do której zaproszono Panie zamieszkałe w Cisewie, Obrzębinie, Grabieńcu i Turkowicach oraz w Świetlicy Wiejskiej w Wietchininie, gdzie świętowały Panie zamieszkałe w tej miejscowości. We wtorek 4 marca odbyły się spotkania w trzech lokalach – w Restauracji „AS” bawiły się Panie zamieszkałe w miejscowościach Słodków, Słodków Kolonia, Budy Słodkowskie, Albertów i Wrząca, w Restauracji „ZAJAZD EUROPEJSKI” Panie zamieszkałe w Szadowie Księżym, Szadowie Pańskim, Żukach, Obrębiznie, Dzierżąznej, Korytkowie i Pęcherzewie, natomiast w Restauracji „FINEZJA” Panie zamieszkałe w Kaczkach Średnich, Chlebowie, Warence i Kowalach Księżych. Mieszkanki miejscowości Kalinowa obchodziły swoje święto 8 marca w Świetlicy Wiejskiej w Kalinowej. Ogółem w spotkaniach wzięło udział ponad 900 Pań.

Serdeczne życzenia wszystkim Paniom w imieniu organizatorów składali Wójt Gminy Turek Pan Karol Mikołajczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy Turek Pan Edward Kończak. Panowie życzyli Paniom życiowej radości, szczęścia, samych sukcesów i spełnienia marzeń oraz aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet.

Swoje talenty zaprezentowali przybyłym Paniom uczniowie ze szkół prowadzonych przez Gminę Turek, przygotowując na tę okoliczność część artystyczną. W Restauracji „EDEN” wystąpili uczniowie z Gimnazjum w Słodkowie, w Świetlicy w Wietchininie uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich, w Restauracji „AS” uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Słodkowie, w „ZAJEŹDZIE EUROPEJSKIM” uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Mehoffera w Chlebowie oraz ze Szkoły Podstawowej im. Marii Curie – Skłodowskiej w Żukach i w Restauracji „FINEZJA” uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Mehoffera w Chlebowie. Dla mieszkanek Kalinowej wystąpił zespół taneczny działający przy stowarzyszeniu Kali-NoVa. Wszystkie wstępy spotkały się z miłym przyjęciem i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Oprócz uczty dla ducha było coś również dla ciała. Przygotowano dla Pań poczęstunek w postaci obiadu, ciast domowego wypieku i zimnych zakąsek. Podczas tych części świętowania umilano Paniom czas muzyką zespołu instrumentalno – wokalnego FENIX-BAND lub odtwarzaną przez Disc Jockey-a.

Tegoroczne obchody Dnia Kobiet trwały w sympatycznej atmosferze do późnych godzin wieczornych.

Składamy serdecznie wyrazy podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Gminnego Dnia Kobiet. 

Galeria