Wycieczka do Wrocławia – w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”

W środę 9 listopada 2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaczkach Średnich uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia.

Zorganizowanie wycieczki możliwe było dzięki otrzymaniu dotacji z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia  „Poznaj Polskę” oraz dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Turek.

Przygodę z Wrocławiem uczniowie rozpoczęli od zwiedzania Afrykarium we Wrocławskim ZOO,  następnie uczestnicy udali się do poszczególnych miejsc zabytkowego Wrocławia jakimi były: Stary Rynek, plac targowy, Katedra św. Jana Chrzciciela, gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, Aula Leopoldina, ogród Ossolineum. Pod koniec dnia wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i podekscytowani natłokiem wrażeń.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu zgodnie stwierdzili, że nauka jest dużo bardziej efektywna poprzez wyjazdy edukacyjne uczniowie mają nadzieję, że wkrótce będą mogli uczestniczyć w kolejnej interesującej wycieczce po Polsce.

Gmina Turek otrzymała dofinansowania do czterech wycieczek w ramach programu "Poznaj Polskę" w roku 2022 – edycja jesienna. Nasi uczniowie ze szkół w Kaczkach Średnich i Żukach pojechali na wycieczki do Wrocławia i Bydgoszczy.


 

Galeria