Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w czwórboju

Boisko lekkoatletyczne przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słodkowie przez dwa dni było areną zmagań młodych lekkoatletów z terenu powiatu tureckiego.

W pierwszym dniu na start stanęli najmłodsi zawodnicy, rywalizując w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Uczestnicy musieli wystartować w biegu na 60m, skoku w dal i w rzucie piłeczką palantową. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Słodkowie zajęły I miejsce drużynowo, a chłopcy miejsce II.  Najwięcej  punktów ze wszystkich startujących zawodniczek zdobyła Maja Kleśta - uczennica SP Słodków. Po podsumowaniu zawodów wręczono także dyplomy za najlepsze wyniki indywidualnie w poszczególnych konkurencjach. Uczniowie SP Słodków bardzo dobrze spisali się także indywidualnie: Szymon Ruda - najlepszy wynik w skoku w dal, Kacper Fabiański II miejsce, Kacper Pera I miejsce w rzucie piłeczką palantową. Maja Kleśta II wynik w skoku w dal, a Alicja Hynasińska III wynik.

Drugi dzień zmagań należał do uczniów klas V i VI, którzy rywalizowali w czwórboju, na który składają się: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60m i bieg długi 600m dla dziewcząt i 1000m dla chłopców. Ponownie dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Słodkowie okazały się bezkonkurencyjne i zdobyły Mistrzostwo Powiatu Tureckiego w Czwórboju, bardzo dobrze spisali się także chłopcy, zajmując III miejsce. Indywidualnie I miejsce w skoku w dal zajęła Klaudia Zając, II miejsce Karolina Krajewska, Julia Zając zajęła III miejsce w rzucie piłeczką palantową, Filip Jeżewski III miejsce w skoku w dal, Franciszek Bartczak II miejsce w biegu na 1000m. Zespoły dziewcząt będą reprezentowały powiat turecki na mistrzostwach rejonu konińskiego w Słupcy.

Zawody zorganizowało Starostwo Powiatowe w Turku oraz ZSP w Słodkowie. Gmina Turek dla wszystkich uczestników zawodów ufundowała pamiątkowe smycze.

Uczniów do zawodów przygotowali Pan Robert Rosiak i Pan Jerzy Zygmunt.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: Zespól Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie

 

 

Galeria