Szkolnictwo

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Słodkowie

Historia szkoły w Słodkowie sięga roku 1850, wówczas powstała 4-klasowa szkoła, w której przedmiotów uczono po rosyjsku. Język polski był wykładany dwa razy w tygodniu, w języku ojczystym uczono także religii. Szkoła ta mieściła się w prywatnym domu i nauczał jeden nauczyciel. W 1864 rozpoczęła się budowa pierwszej drewnianej szkoły.

W latach 1939-1945 w szkole uczono tylko dzieci niemieckie przez niemiecką nauczycielkę. W 1945, zaraz po wyzwoleniu zorganizowano 6-klasową szkołę. Klasę VII utworzono po raz pierwszy w roku szkolnym 1951/52. W marcu 1952 na stanowisku kierownika szkoły przychodzi Zygmunt Kurz. Wraz z nim pracują Eugenia Zakolska, Leokadia Maciejewska, Kazimierz Szczepaniak. Szkoła mieści się w dwóch starych, drewnianych budynkach.

W roku szkolnym 2011/12 wprowadzono dziennik elektroniczny „Librus” oraz zakupiono przenośną tablicę interaktywną. Do ciekawszych wydarzeń można zaliczyć spotkanie z pisarką Joanną Olech oraz udział w uroczystym otwarciu „Orlika” w Słodkowie w dniu 21 września. Ponadto odbyły się liczne imprezy, np. apele z okazji świąt narodowych, akcje charytatywne, akcje promujące ekologię i zdrowy styl życia, imprezy okolicznościowe jak choinka noworoczna, jasełka, DEN, Dzień Dziecka, bal karnawałowy i inne.

Dyrektor: Małgorzata Grzesik

źródło: Zespół Szkolno - Przedszkolny w Słodkowie

 

Dane teleadresowe:

SŁODKÓW 21
62-700 TUREK
woj. wielkoplskie

tel. (063) 278-45-33

e-mail: sekretariat@zspslodkow.com

strona internetowa: www.zspslodkow.com

wersja do druku